Zapraszamy na Dni Rypina 2024!

 Zapraszamy na Dni Rypina

 Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski i Radni Rady Miasta Rypin zapraszają na Dni Rypina, które odbędą się od 22 do 24 czerwca br. Pierwszy dzień świętowania rozpoczną tradycyjne zawody wędkarskie, organizowane na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Następnie o godz. 9.00 w Rypińskim Centrum Sportu wystartuje „Spartakiada”

 O godz. 14.00 na terenie MOSiR odbędzie się niezwykle emocjonująca impreza sportowa, czyli Viking European Strongman Cup, podczas której będzie można na własne oczy zobaczyć, co potrafią jedni z najlepszych zawodników STRONGMAN w Europie. Po sportowych emocjach rozpocznie się blok koncertowy. Na początku na scenie wystąpią nasi lokalni artyści: Grupa Estradowa oraz Muzyczna Strefa Natalii Woźnickiej. W dalszej części zaplanowano występ zespołu AGBE, LOMBARD i Antka Smykiewicza. Główną gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiego rapu, czyli Peja, którego supportować przed koncertem będą rypińscy raperzy: Ripsss i Valinsky. Podczas bloku koncertowego odbędzie się również wręczenie nagród laureatom konkursu „Superelewacja” i „Wędka Burmistrza” oraz tytułu „Rypiński Laur Gospodarczy”. Tego dnia Fundacja DKMS przeprowadzi również akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku, do której serdecznie zachęcamy.

 W niedzielę, 23 czerwca odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców z zawierzeniem miasta Patronowi Św. Janowi Chrzcicielowi. Następnie w asyście pocztów sztandarowych i Miejskiej Orkiestry Dętej udamy się do Teatru Letniego „Muszla” (park miejski przy ul. E. Orzeszkowej), gdzie odbędzie się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej. Po uczcie dla ducha, przyjdzie czas na kolejne sportowe emocje. O godz. 15.00 (od godz. 13:30 – otwarcie biura zawodów) rozpocznie się kolejna edycja „Rypińskiego Biegu Bosych Antków”. Po biegach, o godz. 18.00 spotkamy się przy „Młynie u Zygmunta” na tradycyjnej Nocy Świętojańskiej. Dzień zakończy koncert w ramach II Rypińskiego Festiwalu Muzyki Organowej, który odbędzie się w Parafii pw. Św. Stanisława Kostki o godz. 21.00. W poniedziałek, 24 czerwca o godz. 13.00 w Rypińskim Domu Kultury odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miasta Rypin, podczas której nastąpi nadanie tytułu „Zasłużony dla Miasta Rypin” oraz z wręczenie Statuetek „Rypiński Bosy Antek”.

 Zachęcamy do wspólnego świętowania!

 Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Rypin, Rypiński Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Tradycja i Rozwój. Partnerem głównym Dni Rypina jest Cedrob S.A.. Partnerami wydarzenia są Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rypinie oraz Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO.