Balony królowały nad Rypinem

Balony królowały nad Rypinem 

W dniach od 7 do 11 sierpnia br. nad rypińskim niebem ponownie królowały balony.

Balonowy Puchar Polski zagościł już na stałe w kalendarz miejskich wydarzeń. Pierwszy Festiwal Balonowy zorganizowano w Rypinie w 2016 roku. Wówczas do grodu nad Rypienicą przyjechały załogi balonowe z całego świata, a honorowym gościem imprezy był Per Lindstrand- szwedzki zawodnik znany z rekordowych transoceanicznych lotów balonem.

Tradycyjnie, jak w poprzednich latach, taki i w tym roku Balonowy Puchar Polski rozpoczął się nocnym przejazdem załóg balonowych z palnikami. Korowód wyruszył z Rypińskiego Centrum Sportu (ul. Dworcowa), a następnie przemieszczał się ulicami:  Mławska, Dłutka, Malanowskiego, Wojska Polskiego, Willowa, 3 Maja, 11 Listopada, Cholewińskiego, Nowe Osiedle, Dworcowa, Mławska, Lissowskiego, M. Konopnickiej, Warszawska, Plac Sienkiewicza, Lipnowska i Sportowa (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji).

Niestety niesprzyjająca aura uniemożliwiła poranne starty, zaplanowane na czwartek. Jednak udało się to zrekompensować lotami w kolejnych dniach. Mieszkańcy miasta i okolic z podziwem obserwowali kolorowe balony unoszące się nad niebem, które wystartowały z terenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ponadto nie zabrakło również poczty balonikowej oraz efektywnego nocnego pokazu balonów i animacji dla najmłodszych, które zapewniło Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Region Północ.

Festiwal zakończył się w sobotę rozdaniem nagród dla najlepszych załóg balonowych. Wręczono również nagrodę Burmistrza oraz nagrodę Firmy Damix, w ramach specjalnego lotu, który odbył się ku pamięci Przyjaciela Festiwalu Śp. Andrzeja Krzemińskiego. Podziękowano również sponsorom oraz organizatorom imprezy.

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólną zabawę i podziwianie kolorowych balonów, które królowały nad rypińskim niebem.

Organizatorami Balonowego Pucharu Polski był Urząd Miasta Rypin, Gaspol S.A, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Rypiński Dom Kultury. Sponsorem głównym Grupa Energa, a partnerem wydarzenia Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

www.energa.pl

ww