Balony królowały nad Rypinem

Balony królowały nad Rypinem
W dniach od 5 do 9 do sierpnia br. w Rypinie odbywały się Zawody Balonowe
o Puchar Energa. To wyjątkowe wydarzenie zagościło już na stałe w kalendarzu miejskich wydarzeń. Pierwszy balonowy festiwal zorganizowano w 2016 roku. Wówczas gościliśmy załogi balonowe z całego świata, a honorowym gościem imprezy był Per Lindstrand- szwedzki zawodnik znany z rekordowych transoceanicznych lotów balonem.
W tym roku dzięki sprzyjającej pogodzie mieszkańcy miasta i okolic ponownie mogli podziwiać balony unoszące się w powietrzu. Poza podniebnymi lotami w programie wydarzenia nie zabrakło również nocnego przejazdu załóg z palnikami. Balonowy korowód wyruszył z Rypińskiego Centrum Sportu (ul. Dworcowa), a następnie przemieszczał się ulicami: Mławska, Dłutka, Malanowskiego, Wojska Polskiego, Willowa, 3 Maja, 11 Listopada, Cholewińskiego, Nowe Osiedle, Dworcowa, Mławska, Lissowskiego, M. Konopnickiej, Warszawska, Plac Sienkiewicza, Lipnowska i Sportowa (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji). Dzień później, w piątek wieczorem odbył się nocny pokaz balonów połączony z niezwykle efektywnym pokazem fireshow. Nie zabrakło także muzycznych emocji, których dostarczył koncert młodzieżowego zespołu z Sierpca, w wykonaniu którego usłyszeć można było covery polskich i zagranicznych hitów rockowych. Niespodzianki czekały także dla najmłodszych, w tym m.in. animacje oraz zabawy z „Cośkami”, czyli maskotkami Energi. Dzień później, w sobotę odbyły się kolejne loty do konkurencji.
Tegoroczne Zawody Balonowe o Puchar Energa okazały się niezwykle udane, o czym usłyszeć można było nie tylko w regionalnych mediach, ale również w ogólnopolskiej telewizji. W Rypinie gościliśmy bowiem dziennikarzy popularnego programu TVP 2 „Pytanie na śniadanie”. Mieszkańcy całego kraju dowiedzieli się o trwających w naszym mieście Zawodach Balonowych o Puchar Energa oraz ciekawostkach i atrakcjach Rypina.
Sponsorem Głównym Zawodów Balonowych o Puchar Energa była

Energa SA

Grupa ORLEN. Organizatorami zawodów byli: Urząd Miasta Rypin, Grupa Hifly, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Rypiński Dom Kultury. Oficjalnym dostawcą gazu był Gaspol S.A. Partnerami wydarzenia były firmy: Damix Sp. z o.o., Lewiatan Holding S.A, Rejs Sp. z o.o.