DNI RYPINA 2022

Czas rozpocząć wielkie odliczanie do Dni Rypina 2022❗️ 😀
Będzie to wyjątkowa okazja do wspólnie spędzonego czasu, udanej zabawy i do celebrowania święta naszego miasta.
📆Tegoroczne świętowanie rozpoczniemy w dniu 2️⃣3️⃣ czerwca (czwartek) spotkaniami autorskim z Grzegorzem Kasdepke i Hubertem Klimko-Dobrzanieckim. W dniu patrona naszego miasta Św. Jana Chrzciciela, 2️⃣4️⃣ czerwca (piątek) odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miasta Rypin, Msza Święta w intencji mieszkańców miasta oraz Noc Świętojańska. Dzień później, 2️⃣5️⃣ czerwca (sobota) w Rypińskim Centrum Sportu odbędzie się Spartakiada Przedszkolaków, a po południu na boisku MOSiR planowany jest mecz w piłkę nożną pn. Gwiazdy 100-lecia RKS „Lech” z okazji tegorocznego jubileuszu Klubu💯. Kolejny sportowy akcent czeka na nas w dniu 2️⃣6️⃣ czerwca (niedziela). Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się tradycyjny Rypiński Bieg Bosych Antków oraz rodzinny piknik integracyjny dla mieszkańców i gości w ramach 100-lecia RKS „Lech”. W dniu 2️⃣9️⃣ czerwca (środa) w Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej odbędzie się wernisaż wystawy prac Joanny Bielskiej-Krawczyk („Barwy rycerskiego świata – rycerze, ich wiara, ideały i życie). Blok koncertowy z okazji Dni Rypina odbędzie się w dniu 2️⃣ lipca (sobota). Na scenie wystąpią m.in. wokaliści z Muzycznej Strefy oraz nasi goście z Ukrainy. W programie zaplanowano również występ taneczny finalisty programu „You Can Dance- Nowa Generacja” Natana Grzybowskiego z dziećmi z Ukrainy. Na scenie wystąpi także kabaret Fifa-Rafa, raper Qbik oraz Gromee i Antony Esca. Podczas bloku koncertowego rozstrzygnięty zostanie konkurs „Wędka Burmistrza” oraz nastąpi wręczenie tytułu „Rypiński Laur Gospodarczy 2022”.
💬Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców do wspólnego świętowania. Dobra zabawa i moc atrakcji gwarantowane! 😃👍👏🔥
✅Sponsorem Głównym Dni Rypina 2022 jest PKN ORLEN. Partnerami wydarzenia są Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, Stowarzyszenie Tradycja i Rozwój, Cedrob S.A., RKS „Lech”. Wydarzenie Honorowym Patronatem objęła Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka.
✅Organizatorami Dni Rypina są: Urząd Miasta Rypin, MOSiR Rypin, RDK – Rypiński Dom Kultury, Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, Miejsko- Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie
#Rypin lepszy z każdym dniem