Rypin Agra 2020-podsumowanie

Za nami jubileuszowe 30. Targi Rypin Agra połączone z Dożynkami Powiatowymi. Świętowanie rozpoczęło się już w piątek uroczystością jubileuszową w Rypińskim Domu Kultury, podczas której podziękowano osobom i instytucją zaangażowanym w organizację Targów Rypin Agra. Dzień później, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowano zawody wędkarskie, a następnie Dziecięcy Bieg Po Zdrowie. Po południu odbyło się oficjalne rozpoczęcie Targów Rypin Agra wraz z inauguracją Wirtualnego Biegu Po Zdrowie Doliną Rypienicy. Nie zabrakło także występów wokalistów Rypińskiego Domu Kultury, a także losowania nagród w ramach zbiórki krwi, zorganizowanej przez Szlif Rypin pn. „Motoserce”. Sobotnie świętowanie zakończył emocjonujący mecz piłki nożnej Reprezentacja Artystów Polskich kontra Reprezentacja Samorządu.
Niedzielne uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą Dożynkową. Nie zabrakło podziękowań dla wyróżnionych rolników oraz nagród w konkursie na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”. Po południu odbyły się zawody w powożeniu zaprzęgami parokonnymi, a następnie rozpoczął się blok koncertowy. Na scenie wystąpił MiłyPan, Dystans i góralski zespół Turnioki. Między występami artystów odbyły się jubileuszowe wybory Miss Agra 2020 oraz rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejszy ogród” i „Najpiękniejszy balkon-pełen kwiatów”. Targom tradycyjnie towarzyszyły wystawy producentów z branży rolniczej oraz ogrodniczej, jak również nowoczesne sprzęty wykorzystywane w rolnictwie.
Składamy serdeczne podziękowania współorganizatorom, partnerom i sponsorom tegorocznych 30. Targów Rypin Agra 2020. W sposób szczególny dziękujemy przybyłym gościom, wśród których byli m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Anna Gembicka, Poseł Na Sejm RP Joanna Borowiak, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Sosnowski, Radny Sejmiku Województwa Paweł Zgórzyński, Doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dr Tomasz Sińczak, Wiceburmistrz Miasta Lipno Jolanta Zielińska, Radny Miasta Toruń Wojciech Klabun, Kierownik Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych w KOWR Michał von Ossowski, Szef Biura Optymalizacji i Zarządzania Infrastrukturą Logistyczną w Grupie Lotos Piotr Banasiak, Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Zarzeczewie Stanisław Piątkowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Skrwilno Tomasz Gnap, Prezes Dobrzyńskiego Towarzystwa Naukowego prof. Mirosław Krajewski. Wszystkim przybyłym gościom oraz mieszkańcom miasta, powiatu i regionu dziękujemy za wspólne świętowanie oraz udaną zabawę.
Partnerem Głównym 30. Targów Rypina Agra była Grupa LOTOS. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Anna Gembicka. Partnerem wydarzenia była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu.